• baner0a.jpg
  • baner1a.jpg
  • baner2a.jpg
  • baner3a.jpg
  • baner_strona.jpg

 
Blog

Cukierek czy psikus ?

Wigilia Wszystkich Świętych, Hallow E'en, Halloween, Dzień Zmarłych, Samhain - jakkolwiek by jej nie nazwać, ta specyficzna noc poprzedzająca Święto Zmarłych (1 listopada) uważana jest przez wieki za jedną z najbardziej magicznych nocy w ciągu całego roku. Noc mocy, podczas której zasłona oddzielająca nasz świat od świata zmarłych jest najcieńsza.

 

Święto to najhuczniej obchodzi się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie po święcie Bożego Narodzenia cieszy się największą popularnością. W Polsce Halloween pojawiło się w latach 90.

 

Główne symbole święta Halloween to wydrążona świecąca dynia, duchy, czaszki, czarne koty, pająki, czarownice, zombie, wampiry, nietoperze.          

 

Żadne Halloween nie uda się bez dyni.Wydrążamy środek wycinając przy tym straszną minkę i wstawiamy do środka świeczkę. Tym którzy nie mają ochoty na zabawy w wycinanie minek w dyni prawdziwej przygotowaliśmy alternatywę ceramiczną, w której wystarczy zapalić podgrzewacz by cieszył nas blask palącej się świeczki. W ofercie również ceramiczne duszki.

 

Organizujesz party halloween'owe? Szukasz pomysłu na wystrój pomieszczenia? Mamy coś dla Ciebie! Z okazji Halloween przygotowaliśmy również ofertę pomarańczowych bukietów i kompozycji, które idealnie komponują się z dyniami i świeczkami, wzbogacając wystrój naszego domu.

 

 

 

Jako ciekawostkę przedstawiamy poniżej 3 propozycje zabaw na imprezę halloween'ową:

  1. Wyciąganie zębami jabłek pływających w beczkach wypełnionych wodą. Osoba która dokona tego bez uszkodzenia owocu ma zapewnione szczęście przez cały nadchodzący rok.
  2. Wrzucanie orzecha do ogniska – jeśli pęknie on z trzaskiem wróży to nam odwzajemnioną miłość.
  3. Ustawienie na ziemi w dużym kole 12 zapalonych świec, które oznaczają kolejne miesiące. Zabawa polega na przeskakiwaniu kolejno przez świeczki obracając się jednocześnie w powietrzu. Te świeczki które nie zgasły symbolizują szczęśliwe miesiące.

   

 

   

 

14 październik – Dzień Edukacji Narodowej

„Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.

Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.

Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące

jak świeże kwiaty pachnące, kwitnąc na polskiej łące."

 

Więcej…
 

Zawitała do nas jesień!

Jesień za pasem, a więc to już najwyższy czas na jesienne ozdoby w naszym domu i ogrodzie. Przyroda daje nam nieograniczony potencjał do wykorzystania. Dowolność łączenia wszystkich elementów ze sobą daje nam szerokie pole do popisu. To jest właśnie ten czas..., czas na zbiory kasztanów, żołędzi, dyń, gałązek, kolorowych liści, jarzębiny...

Więcej…
 

Kwiaty w Twoim domu - Zamiokulkas zamiolisty

Zamiokulkas (Zamioculcas zamiifolia) to roślina często mylona z rośliną o nazwie Zamia, dorastająca do wysokości ok 1,2 m.

Roślina posiada piękne, błyszczące, zielone liście z lekko zaostrzonym wierzchołkiem wychodzące z grubych pędów. Zdarzyć się może , że w bardzo dobrych warunkach roślina wyda kwiaty złożone zs sztywnej kolby oraz otaczającej jej zioelonkawej pochewki.

Więcej…
 
poprzednia12345678910następna

Copyright 2012 Deco Flores. Wykonanie: Studio WWW | Projektowanie stron www