• baner0a.jpg
  • baner1a.jpg
  • baner2a.jpg
  • baner3a.jpg
  • baner_wiosna17.jpg

 
Blog

Kwiaty w twoim domu – Guzmania

Guzmania to doniczkowa roślina ozdobna o jasnopomarańczowych lub czerwonych dekoracyjnych kwiatach i ciemnozielonych liściach. Niestety po przekwitnięciu roślina zasycha, ale możemy ją łatwo rozmnożyć przez odrosty rosnące wokół kwitnącej rośliny. Odrosty po wyrośnięciu i wykształceniu własnych korzeni można odciąć od zasychającej rośliny matczynej i przesadzić do nowej doniczki.

 

Stanowisko

Jasne z rozproszonym światłem, osłonięte przez bezpośrednim nasłonecznieniem które może powodować poparzenie liści. Nie toleruje zimnych przeciągów.

 

Podlewanie

Roślina ta lubi jak podłoże jest wilgotne. Podlewamy najlepiej wodą deszczową – latem 2-3 razy, zimą raz w tygodniu. Przy podlewaniu pamiętajmy by wlać również wodę do środkowego lejka rozety. Jeśli zdarzy się , że w rozecie jest stara woda, wylewamy ją i wlewamy świeżą. Guzmania lub wyższą wilgoć powietrza dlatego konieczne jest jej regularne zraszanie.

 

Temperatura

Najlepsza temperatura dla guzmanii to 15-18 st.C latem i 18-24 st.C zimą.

 

Podłoże

Wskazana jest dobra ziemia torfowa z dodatkiem mchu torfowca.

 

Nawożenie

Zaleca się nawozić roślinę nawozem o niezbyt wysokim stężeniu co 3-4 tygodnie.

 

Uwaga

Młode rośliny przesadzamy tylko jeden raz do niezbyt dużej doniczki , nie ugniatając podłoża zbyt silnie.

 

Kwiaty w twoim domu – Fiołek afrykański

Fiołek afrykański, Fiołek domowy, Saintpaulia, Sępolia

 

Fiołek afrykański to pięknie prezentujący się na naszym parapecie kwiat doniczkowy obficie kwitnący nawet przez cały rok przy odpowiedniej pielęgnacji. Kwiaty występują w kolorach od ciemnofioletowej po jasny fiolet, róż, biały, niebieski, czerwony a także dwukolorowy. Spotkać można również odmiany z kolorowymi liśćmi.

Więcej…
 

Kwiaty w twoim domu – Cyklameny perskie (Cyclamen persicum)

Cyklameny perskie zwane błędnie Fiołkami alpejskimi, należą do tej rodziny kwiatów doniczkowych, które cieszą nasze oczy swoimi kwiatami również zimą przybierają całą gamę kolorów - od białego, poprzez różowe, fioletowe, łososiowe do czerwonych. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na ilość pąków kwiatowych ukrytych pod liśćmi. Aby zachęcić roślinę do produkcji nowych pąków kwiatowych należy usuwać stare, przekwitnięci kwiaty oraz żółte liści które mogą przyczynić się do zgnicia rośliny.

Więcej…
 

Kwiaty w twoim domu – Hedera, bluszcz

Bluszcz, to roślina, która zyskała popularność nie tylko jako roślina ogrodowa. Istnieje odmiana o drobniejszych liściach niż te ogrodowe, która sprawdza się też w domu. Do najpopularniejszych odmian należą Hedera helix i Hedera Canariensis.

 

Bluszcze domowe rosną do 2 m, z przyrostem 40 cm rocznie. Jeśli pędy nie napotkają na swojej drodze żadnych podpór będą one zwisać w dół.

Więcej…
 
poprzednia12345678910następna

Copyright 2012 Deco Flores. Wykonanie: Studio WWW | Projektowanie stron www